MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi  Medycyny Estetycznej wykonuje


Dr Katarzyna Bik – specjalista kosmetologii medycznej.

 

 

 

BOTOX I KWAS HIALURONOWY

 

Toksyna botulinowa typu A pozwala w prosty, niechirurgiczny sposób spłycić lub wygładzić zmarszczki, głównie górnej części twarzy czyli tzw. zmarszczki mimiczne, które bardzo często pojawiają się już w młodym wieku. Procedura zabiegu jest bardzo prosta i krótka. Sprowadza się do wykonania kilku nakłuć, których celem jest precyzyjne dostarczenie bardzo niewielkich ilości toksyny botulinowej w okolicę tych mięśni, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Substancja ta nie niszczy mięśni, blokuje jedynie przekazywanie do nich impulsów nerwowych. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie twarz jest bardziej wypoczęta, rysy łagodniejsze, a Pacjent może odzwyczaić się od nadmiernej mimiki. Zabieg można powtarzać nieograniczoną ilość razy. Jest on praktycznie pozbawiony ryzyka.

 

W miejscach, w których nie można w jakikolwiek sposób zmienić mimiki lub blokada wywołana toksyną botulinową nie wygładziła całkowicie zmarszczek stosujemy tzw. wypełniacze, z których całkowicie bezpiecznym jest tylko kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja, której zmniejszona produkcja (niedobór) wraz z upływem lat w dużej mierze odpowiada za starzenie się skóry. Wstrzykując kwas hialuronowy nie tylko spłycamy zmarszczki i fałdy na twarzy, ale również możemy nim uzupełnić braki w objętości policzków, skroni, powiększać usta, poprawiając jednocześnie kondycję skóry w tych miejscach.

 

Ceny zabiegów BOTOX

 

Zmarszczki międzybrwiowe ("lwie")od 400 zł

Zmarszczki poprzeczne czoła            400 zł – 600 zł

Zmarszczki wokół oczu ("kurze łapki")         400 zł – 600 zł


Ceny zabiegów KWAS HIALURONOWY

 

Poziome zmarszczki na czole           od 800 zł

Lwie zmarszczki między brwiami      od 450 zł

Kurze łapki                                    od 600 zł

Bruzdy nosowo-wargowe                od 1000 zł

Zmarszczki na górnej wardze          od 500 zł

Podniesienie kącików ust (zmarszczki oraz wypełnienie zapadających się kącików)                                       od 800 zł

Powiększanie i modelowanie ust      od 1000 zł

Kontur ust                                     od 600 zł

 

 

 

LIPILIZA INIEKCYJNA

 

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. Dobre efekty estetyczne daje lipoliza podwójnego podbródka czy tzw. chomików po bokach żuchwy. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centrymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku lipolizy iniekcyjnej innych obszarów; pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan. Otłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem, że pacjent nie dopuści do znacznego wzrostu masy ciała.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Lek podajemy metodą interlipoterapii, wachlarzowo, za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł, które pozwalają na ograniczenia ilości nakłuć do 1 lub 2. Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny i trwa około 20 minut. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podajemy jedną do kilku strzykawek zawierających preparat Aqualyx ze środkiem miejscowo znieczulającym, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest niemal całkowicie bezbolesny. Przewagą stosowanej obecnie metody wachlarzowej jest ograniczona ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóy. Po zabiegu lipolizy pacjent od razu może podjąć swoje codzienne aktywności życiowe.

Bezpośrednio po iniekcji odczuwalne są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni po lipozie może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry. W razie dolegliwości bólowych można przyjmować doustnie preparaty paracetamolu, ale na ogło nie jest to konieczne.

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 2 do 3 tygodni. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipozie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się w ciągu 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu w cyklu.

 

Przeciwwskazania do lipozy iniekcyjnej:

  •     ciężkie schorzenia wątroby lub nerek
  •     choroby autoimmunologiczne
  •     ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki
  •     ostre i przewlekłe infekcje
  •     zaburzenia krzepliwości krwi
  •     otyłość (BMI>29)
  •     ciąża lub okres karmienia piersią

 

Ceny zabiegów LIPOLIZA

 

Podbródek                       200 zł

Kolana                        od 300 zł

Biodra             od 500 zł

Uda                            od 500 zł

Brzuch                        od 500 zł

 

 

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Metoda polega na miejscowych, wielokrotnych iniekcjach małych dawek substancji aktywnych: witamin, minerałów, aminokwasów, nieusieciowanego kwasu hialuronowego, embrioblastów.
W zabiegu mezoterapii działają dwie składowe: igła i lek. Bodźcowe działanie igły uruchamia procesy naprawcze, hamując ubytek m.in. kolagenu i elastyny. Mieszanki czynników aktywnych witamin, aminokwasów, oligoelementów dostarczają brakujących substancji, co przywraca równowagę reakcji biochemicznych zachodzących w skórze. Dzięki tym zabiegom uzyskujemy doskonały efekt napięcia , poprawę elastyczności, nawodnienia i mikrokrążenia skóry.
Mezoterapia zalecana jest dla cer w każdym wieku, zapobiega starzeniu się, gdyż silnie odżywia i wpływa na jakość skóry.
Ma swoje ugruntowane miejsce również jako metoda leczenia cellulitu, łysienia androgenowego, rozstępów czy blizn, zatem dzięki mezoterapii udaje się zatrzymać, a nawet cofnąć procesy patologiczne

Mezoterapia igłowa przynosi najlepsze efekty, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.

 

 

Ceny zabiegów

Twarz                         450 zł ( po 400 zł w serii – zabieg 2,3 i 4 )

Twarz i szyja              600 zł ( po 550 zł w serii – zabieg 2,3 i 4 )
Twarz, szyja i dekolt 700 zł ( po 650 zł w serii – zabieg 2,3 i 4 )
Okolica oka                300 zł ( także zabieg rozjaśniający tzw. ”cienie”)