MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi  Medycyny Estetycznej

 

 

 

BOTOX I KWAS HIALURONOWY

 

Toksyna botulinowa typu A pozwala w prosty, niechirurgiczny sposób spłycić lub wygładzić zmarszczki, głównie górnej części twarzy czyli tzw. zmarszczki mimiczne, które bardzo często pojawiają się już w młodym wieku. Procedura zabiegu jest bardzo prosta i krótka. Sprowadza się do wykonania kilku nakłuć, których celem jest precyzyjne dostarczenie bardzo niewielkich ilości toksyny botulinowej w okolicę tych mięśni, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Substancja ta nie niszczy mięśni, blokuje jedynie przekazywanie do nich impulsów nerwowych. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie twarz jest bardziej wypoczęta, rysy łagodniejsze, a Pacjent może odzwyczaić się od nadmiernej mimiki. Zabieg można powtarzać nieograniczoną ilość razy. Jest on praktycznie pozbawiony ryzyka.

 

W miejscach, w których nie można w jakikolwiek sposób zmienić mimiki lub blokada wywołana toksyną botulinową nie wygładziła całkowicie zmarszczek stosujemy tzw. wypełniacze, z których całkowicie bezpiecznym jest tylko kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja, której zmniejszona produkcja (niedobór) wraz z upływem lat w dużej mierze odpowiada za starzenie się skóry. Wstrzykując kwas hialuronowy nie tylko spłycamy zmarszczki i fałdy na twarzy, ale również możemy nim uzupełnić braki w objętości policzków, skroni, powiększać usta, poprawiając jednocześnie kondycję skóry w tych miejscach.

 

 

 

LIPILIZA INIEKCYJNA

 

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. Dobre efekty estetyczne daje lipoliza podwójnego podbródka czy tzw. chomików po bokach żuchwy. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centrymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku lipolizy iniekcyjnej innych obszarów; pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan. Otłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem, że pacjent nie dopuści do znacznego wzrostu masy ciała.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Lek podajemy metodą interlipoterapii, wachlarzowo, za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł, które pozwalają na ograniczenia ilości nakłuć do 1 lub 2. Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny i trwa około 20 minut. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podajemy jedną do kilku strzykawek zawierających preparat Aqualyx ze środkiem miejscowo znieczulającym, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest niemal całkowicie bezbolesny. Przewagą stosowanej obecnie metody wachlarzowej jest ograniczona ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóy. Po zabiegu lipolizy pacjent od razu może podjąć swoje codzienne aktywności życiowe.

Bezpośrednio po iniekcji odczuwalne są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni po lipozie może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry. W razie dolegliwości bólowych można przyjmować doustnie preparaty paracetamolu, ale na ogło nie jest to konieczne.

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 2 do 3 tygodni. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipozie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się w ciągu 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu w cyklu.

 

Przeciwwskazania do lipozy iniekcyjnej:

  •     ciężkie schorzenia wątroby lub nerek
  •     choroby autoimmunologiczne
  •     ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki
  •     ostre i przewlekłe infekcje
  •     zaburzenia krzepliwości krwi
  •     otyłość (BMI>29)
  •     ciąża lub okres karmienia piersią

 

 

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Metoda polega na miejscowych, wielokrotnych iniekcjach małych dawek substancji aktywnych: witamin, minerałów, aminokwasów, nieusieciowanego kwasu hialuronowego, embrioblastów.
W zabiegu mezoterapii działają dwie składowe: igła i lek. Bodźcowe działanie igły uruchamia procesy naprawcze, hamując ubytek m.in. kolagenu i elastyny. Mieszanki czynników aktywnych witamin, aminokwasów, oligoelementów dostarczają brakujących substancji, co przywraca równowagę reakcji biochemicznych zachodzących w skórze. Dzięki tym zabiegom uzyskujemy doskonały efekt napięcia , poprawę elastyczności, nawodnienia i mikrokrążenia skóry.
Mezoterapia zalecana jest dla cer w każdym wieku, zapobiega starzeniu się, gdyż silnie odżywia i wpływa na jakość skóry.
Ma swoje ugruntowane miejsce również jako metoda leczenia cellulitu, łysienia androgenowego, rozstępów czy blizn, zatem dzięki mezoterapii udaje się zatrzymać, a nawet cofnąć procesy patologiczne

Mezoterapia igłowa przynosi najlepsze efekty, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.